ایران با تیمی متحول در رقابت های بین قاره ای شرکت کرد

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته:
ایران با تیمی متحول در رقابت های بین قاره ای شرکت کرد

هادی رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در خصوص این مسابقات گفتگویی با روابط عمومی فدارسیون انجام داد و گفت: در رقابت های جام بین قاره ای، چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان، تیم ها با حداکثر قدرت خود آمده بودند و می توان گفت با وجود کلیه ی تیم های دارای سهمیه پارالمپیک، به غیر از بوسنی، این رقابت ها در حکم یک رویداد پیش پارالمپیکی بود.

سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: وجود 15 تیم از 16 تیم پارالمپیکی در بخش زنان و مردان، گویای اهمیت این مسابقات است و تمام تیم های شرکت کننده با قصد شناسایی نقاط ضعف و قوت خود و تیم های رقیب آمده بودند. مطمئنا 5 ماه آتی برای تمام تیم های حاضر در ریو، سخت خواهد بود و همه در تلاشند تا بهترین نتیجه را به نمایش بگذارند، چراکه کارنامه چهارساله ی والیبال نشسته هر کشور در پارالمپیک به نمایش گذاشته می شود.

وی در خصوص عملکرد تیم ایران گفت: تیم ایران تیمی متحول و جدید بود، ضمن اینکه در بحث کلاس بندی نیز باید نفراتی مورد تایید قرار می گرفتند که خوشبختانه کلیه ی کلاس های پیش بینی شده محقق شد و این مساله نشان از کار فنی خوب و بررسی های دقیق دارد.

رضایی افزود: در این رقابت ها توانستیم تیم برزیل را که از مسابقات جهانی برای ما تبدیل به یک تابو شده بود، شکست دهیم و با این شکست، این تابو هم شکسته شد و از بین رفت و این اتفاق با وجود نیروهای جدید و ترکیب متفاوت افتاد.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: با ارزیابی بازی نیروهای جدید در این رقابت ها می توان گفت که دستمان بسیار باز است و با دو طیف بازیکن روبرو هستیم؛ یک طیف بازیکنان قدیمی و یک طیف بازیکنان جدید. این دو گروه هر دو توانمند هستند و از این پس افرادی که شایستگی و انگیزه ی بیشتری داشته باشند و آمادگی خود را در سطح مورد نظر حفظ کنند، می توانند شانس حضور در ترکیب اعزامی به ریو را داشته باشند. ضمن اینکه به غیر از این 18 نفر بازیکن ذکر شده، 5 نفر هم بازیکن خارج از اردوهای تیم ملی داریم که آمادگی خوبی دارند و در صورت نیاز می توانیم از این افراد هم استفاده کنیم.

وی پیرامون رقبای اصلی ایران در پارالمپیک ریو گفت: اصولا در بازی های پارالمپیک همه تیم ها با قدرت حداکثری و نهایت آمادگی می آیند و از این رو هر هفت تیم شرکت کننده برای ما می توانند تهدید باشند و نباید هیچ تیمی را دست کم گرفت. در سالهای اخیر، نتایج بسیار به هم نزدیک شده و تیمها فاصله ی کمی دارند و در همین بازی های جام بین قاره ای نیز شاهد این بودیم که دیدارها چه قدر حساس و بهم نزدیک است.

رضایی افزود: در خصوص تیم ملی بانوان ایران نیز تمجید رئیس سازمان جهانی پاراوالیبال گویای همه چیز است و اگرچه هنوز راه زیادی در پیش است، اما روند روبه رشد بانوان ایرانی در والیبال نشسته بسیار مشهود و برای مسئولین مسابقات ملموس بود و مورد تشویق قرار گرفت. در بخش بانوان هم حرفی برای گفتن در جهان داریم و قطعا با سرمایه گذاری های بیشتر به نتایج مطلوب تر هم خواهیم رسید و البته این مساله در مورد آقایان نیز صادق است و هر چه بیشتر برای پیشرفت تیم ها هزینه و وقت گذاشته شود، نتایج بهتری هم بدست می آید.

سرمربی تیم ملی در پایان پیرامون دو بازیکن برتر مسابقات از تیم ملی ایران گفت: داود علیپوریان به عنوان ارزشمند ترین و امتیاز آورترین بازیکن مسابقات معرفی شد و معتقدم وی مزد زحمات خود در این یکسال را گرفت. علیپوریان بازیکنی خوب و تکنیکی است که در این ایام توانست با اقدامی حرفه ای، شرایط فیزیکی خود را مطلوب تر کند و خود را به سطح جهانی برساند. مرتضی مهرزاد، بلند قامت ترین بازیکن مسابقات نیز به عنوان اسپکر برتر معرفی شد و او هم می تواند بسیار بهتر باشد و هنوز جا برای پیشرفت دارد.

رقابت های والیبال نشسته جام بین قاره ای با حضور 15 تیم در بخش آقایان و 13 تیم در بخش بانوان از 27 اسفند ماه در چین آغاز شد و پرونده آن 4 فروردین ماه با قهرمانی تیم ملی ایران در بخش آقایان و عنوان پنجمی برای بانوان ملی پوش کشورمان، بسته شد.

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی