دوم شدن را شکست می دانم/ طلای پارالمپیک و حضور در لیگ الماس آرزوهای بزرگ من است

علی الفت نیا، ملی پوش تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین:
دوم شدن را شکست می دانم/ طلای پارالمپیک و حضور در لیگ الماس آرزوهای بزرگ من است

علی الفت نیا، ملی پوش تیم دوومیدانی است که از رقابت های جهانی قطر موفق به کسب نشان نقره در ماده پرش طول شد.

الفت نیا با کسب این نشان، برای ایران کسب سهمیه کرد و برای تثبیت حضورش در ترکیب تیم ملی اعزامی به ریو، می بایست در رقابت های قهرمانی کشور خرداد ماه حضور یابد.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون روند تمریناتش گفت: از آبان ماه و پس از مسابقات جهانی قطر به تهران نقل مکان کردم و تمریناتم را زیر نظر آقایان شادمهر و جنتی پیگیری می کنم.

الفت نیا گفت: ماده تخصصی من پرش طول است و در دو 100 متر هم فعالیت می کنم. در مسابقات جهانی متاسفانه در دو صد متر خطا کردم و از دور مسابقات حذف شدم اما در مسابقات پرش طول به نشان نقره دست یافتم و در مسابقات پاراآسیایی اینچئون نیز در پرش طول سوم و در پرتاب نیزه دوم شدم.

ملی پوش جوان تیم دو ومیدانی خاطر نشان کرد: در مسابقات ریو، ماده پرتاب نیزه از کلاس پزشکی من حذف شده و تنها در دو ماده پرش طول و دو 100 متر می توانم حضور یابم.

وی افزود: در فصل پاییز و زمستان روی بدن سازی متمرکز بودم و از سال جدید تمرینات تکنیکی و سرعتی را دنبال می کنم و تمام هدفم را بر بهبود رکورها و ارتقا عملکرد متمرکز کرده ام.

دارنده نشان نقره مسابقات جهانی قطر تصریح کرد: چنانچه به لطف خدا به پارالمپیک راه یابم، تلاش می کنم اولین حضورم در این رویداد مهم جهانی با کسب خوش رنگ ترین مدال همراه باشد و با عملکردی شایسته از این مسابقات بازگردم.

الفت نیا گفت: از نظر من دوم شدن و نشان نقره شکست است و تنها نشان طلا می تواند پیروزی باشد. آرزوی بزرگ من کسب نشان طلا در پارالمپیک و پس از آن حضور در لیگ جهانی الماس است.

وی در این زمینه افزود: همان طور که می دانید لیگ الماس ویژه ورزشکارانی است که عملکرد درخشانی دارند و باید فاکتورهای ویژه ای داشته باشند. پس از حضور خانم نعمتی در المپیک و کسب سهمیه برای این رویداد بزرگ، بیش از پیش به راه یابی به این مسابقات مهم امیداور شدم و اگرچه می دانم راهی طولانی در این خصوص پیش روی من است، اما با امیدواری برای رسیدن به آن تلاش می کنم.

ملی پوش تیم دوو میدانی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در جایگاه چهارم رنکینگ جهانی ماده پرش طول قرار دارم و در تمرینات اخیر موفق شدم رکوردی بیشتر از رکورد ثبت شده در جدول رنکینگ به ثبت برسانم و جای بهتر شدن هم هست.

وی در پایان گفت: با اینکه پارالمپیک رویدادی بزرگ و استثنایی است، اما از آن نمی ترسم و تنها هدفم ارائه بهترین عملکرد در رقابت های آن است. در مسابقات پارالمپیک لندن هنوز وارد دوومیدانی نشده بودم و در فوتبال فعالیت می کردم که متاسفانه موفق به قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی و اعزام به لندن نشدم. پس از این مسابقات، این اولین حضور من در رشته دو و میدانی پارالمپیک است و امیدوارم که حضوری قدرتمند باشد.

انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی