احتمال افزایش سهمیه های پارالمپیک 2016/ در پارالمپیک ریو پر تعداد تر از لندن ظاهر می شویم

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
رئیس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین خبرداد:
احتمال افزایش سهمیه های پارالمپیک 2016/ در پارالمپیک ریو پر تعداد تر از لندن ظاهر می شویم

در حاشیه اعلام اسامی راه یافتگان به تیم ملی دوو میدانی جانبازان و معلولین، علی اصغرهادی زاده، رئیس انجمن دو ومیدانی گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در خصوص سهمیه های کسب شده گفت: در حال حاضر 19 سهمیه قطعی داریم و  احتمال افزایش آن نیز وجود دارد. این افزایش بر اساس محاسبات خاصی است که از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک بر مبنای سهمیه ورودی کشورها، مسابقاتی که شرکت کردند و AQS یا حد نصاب ورودی پارالمپیک، انجام می شود و طبق آن شانس زیادی برای افزایش سهمیه داریم که تعداد آن هنوز مشخص نیست.

هادی زاده افزود: به غیر از اسامی اعلام شده برای ورود به تیم ملی اسامی تعدادی دیگر از ورزشکاران که شرایط بهتری به لحاظ رکوردی داشتند نیز ارسال شده و در صورت افزایش تعداد سهمیه ها، به تعداد سهمیه های داده شده رکوردگیری بعمل می آید و افرادی که موفق به ثبت حد نصاب های لازم شوند به تیم ملی دعوت خواهند شد.

رئیس انجمن دوو میدانی اعلام کرد: عرفان حسینی،حمید اسلامی،محمد فتحی کنجی،محسن مجیدی ،حسین خرسند امیری ،دانیال سورانی،احمد اجاقلو،مریم سلطانی،بتول جهانگیری،مرضیه صدقی و الهام صالحی نفراتی هستند که حائز شرایط ذکر شده هستند.

وی خاطر نشان کرد: رکوردهای ثبت شده در مسابقات باشگاهی اخیر نشان دهنده رشد خوبی در اکثریت ورزشکاران است و علاوه بر آن چهره های جدیدی نیز شناسایی شدند که چند نفر از آنها به تیم ملی راه یافتند.ترکیب فعلی راه یافتگان به تیم ملی شامل دو سوم افرادی است که تاکنون تجربه ی حضور در پارالمپیک را نداشته اند و یک سوم دیگر از ملی پوشان باسابقه شرکت در پارالمپیک هستند.

هادی زاده گفت: این ترکیب نسبتا جدید نشان دهنده ی این است که مسابقات متعدد اخیر جواب داده و توانستیم در عرصه استعداد یابی و شناسایی چهره های جدید هم موفق باشیم. ضمن اینکه هیچ یک از ملی پوشان قدیمی حذف نشده اند و صرفا رکوردها و عملکرد ورزشکاران ملاک بوده است.

رقابت های باشگاهی دو و میدانی جانبازان و معلولین به منظور انتخابی تیم ملی، از چهارم تا ششم خرداد ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران و در دو گروه جانبازان و معلولین و نابینایان و کم بینایان برگزار شد و افراد برتر برای راه یابی به تیم ملی مشخص شدند.

دسته: 
انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی