ایجاد گرایش رشته های ورزشی معلولین در دانشگاه جامع علمی - کاربردی

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
آقاجانی اعلام کرد:
ایجاد گرایش رشته های ورزشی معلولین در دانشگاه جامع علمی - کاربردی

مسئول راه اندازی گرایش ورزش جانبازان و معاولین در دانشگاه جامع علمی - کاربردی پیرامون روند تصویب این گرایش گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

رحیم آقاجانی که از سوی ریاست فدراسیون به عنوان مسئول و هماهنگ کننده راه اندای گرایش ورزش جانبازان و معلولین در دانشگاه علمی - کاربردی منصوب شده است، پیرامون این روند گفت: تیر ماه سال گذشته تفاهم نامه ای با فدراسیون تکواندو، به عنوان مرکز مجری این رشته های ورزشی به امضا رسید و پس از آن جلسات مستمری برگزار شد و کارگروه های تخصصی سرفصل های سه رشته جدید را تدوین و برای تصویب به دانشگاه جامع علمی کاربردی ارسال کردند.

وی افزود: این رشته ها شامل تربیت مربی حرفه ای در رشته های دو ومیدانی معلولین، والیبال معلولین و نیز بدن سازی است و امیدواریم با اضافه شدن این رشته ها،به روند علمی شدن بیشتر ورزش افراد دارای معلولیت و تقویت حضور ورزشکاران معلول در جامعه و نیز توسعه ورزش ملی کمک شایانی شود.

آقاجانی خاطر نشان کرد: این سه رشته جدید هستند و در هیچ جای دنیا سابقه ندارند.با توجه به حضور بیش از 13 هزار ورزشکار دارای معلولیت سازمان یافته،انتخاب این رشته ها بر اساس جامعه آماری صورت گرفته است به عنوان مثال در والیبال نشسته بیش از 3 هزار ورزشکار داریم و در دو و میدانی نیز 1800 ورزشکار شناسایی شده اند. بر این اساس، انتخاب این سه گرایش بر اساس میزان اقبال جامعه ورزش جانبازان و معلولین به این رشته ها انجام شد.

وی در پایان گفت: امیدواریم با تصویب سرفصل های این سه رشته توسط دانشگاه جامع علمی- کاربردی، مقدمات پذیرش دانشجو برای نیمسال اول سال تحصیلی 95-96 ایجاد شود.

پس از پایان مراحل مورد نظر،پذیرش دانشجو برای این رشته ها،از طریق آزمون سراسری دانشگاه جامع علمی - کاربردی صورت خواهد گرفت.

دسته: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی