با دو ورزشکار قهرمان مسابقات کشوری شدیم/ قول مساعد بهزیستی گیلان برای توسعه رشته بوچیا در استان

مربی تیم بوچیا بانوان گیلان:
با دو ورزشکار قهرمان مسابقات کشوری شدیم/ قول مساعد بهزیستی گیلان برای توسعه رشته بوچیا در استان

افسانه علیپور، مربی تیم بوچیا بانوان استان گیلان با همراهی شاگردانش موفق به کسب عنوان قهرمانی از رقابت های قهرمانی کشور بوچیا شد.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون حضور این تیم در مسابقات قهرمانی کشور گفت: راضیه کاظم پور در کلاس BC3 و فهمیه عباسی در کلاس BC1 دو نماینده ما در بخش بانوان بودند که خوشبختانه در رقابت های کلاس خود موفق به کسب دو نشان طلا شدند.

علیپور گفت: البته می توانستیم با نفرات بیشتری شرکت کنیم اما به دلیل اینکه سایر ورزشکاران تجربه ی کافی نداشتند ترجیج دادیم اولین حضورشان در مسابقات قهرمانی کشور اتفاق نیافتد و ان شالله در آینده ای نزدیک این ورزشکاران نیز با آمادگی بیشتر در مسابقات پیش رو شرکت خواهند کرد.

مربی تیم گیلان خاطر نشان کرد: ورزشکاران ما به صورت منظم هفته ای دو بار تمرین دارند اما برای مسابقات قهرمانی کشور برای دو نماینده مان در بخش بانوان سالن اجاره کردیم و به مدت یک ماه هر روز 5 ساعت تمرین داشتند و با آمادگی کامل در رقابت ها حضور یافتند.

وی گفت: در حال حاضر حدود 15 ورزشکار در بخش بانوان داریم که در هفته دو روز با نظارت ما تمرین می کنند. البته این رشته در حال حاضر درشهر رشت فعال هست و امیدواریم به زودی در سایر شهرها نیز فعال شود.

علیپور در همین رابطه افزود: امروز نشست بسیار خوبی با مسئولین بهزیستی گیلان داشتیم و با توجه به موفقیت ورزشکاران در مسابقات کشوری، قول مساعدی مبنی بر حمایت بهزیستی از این رشته و اختصاص امکانات برای توسعه آن در سایر شهرستان های استان نیز داده شد.

مربی تیم بانوان گیلان خاطر نشان کرد: ورزشکاران رشته بوچیا شرایط خاصی دارند و برای حضور در محل تمرینات باید هزینه های زیادی متحمل شوند و امکانات ویژه ای نیاز دارند. امیدوارم با حمایت بیشتر فدراسیون و بهزیستی این رشته در سایر شهرها نیز راه اندازی شود و طبق برآوردی که امروز در جلسه با بهزیستی داشتیم، شهر رودبار بالاترین آمار جمعیتی معلولین را دارد و مقرر شد مسابقاتی در این شهر برگزار شود تا ورزشکاران و افراد دارای معلولیت این شهر از نزدیک با بوچیا آشنا شده و جذب آن شوند.

وی گفت: سالهای گذشته برنامه نمایشی در منطقه آزاد انزلی برگزار شد و طی آن ورزشکاران رشته ی بوچیا به صورت نمایشی در اماکن پر تردد مسافرین و توریست ها حضور یافتند و توانستند تعداد زیادی را با این رشته آشنا کنند و این اقدام توانست دید بسیار خوبی را در مردم ایجاد کند.

علیپور در پایان اظهار داشت: خوشبختانه با کسب عنوان قهرمانی روحیه ی ورزشکاران بسیار خوب شده و سایر بچه ها نیز انگیزه ی زیادی پیدا کرده اند و با توجه به جلسه ی امروز بهزیستی و حمایت های آنها در آینده  ای نزدیک می توانیم شاهد نتایج خوبی از ورزشکارانمان در مسابقات آتی و لیگ باشیم.

دسته: 
انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی