برای حضوری پرقدرت در پارالمپیک 2020 برنامه ریزی می کنیم

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
رئیس انجمن پاراتکواندو:
برای حضوری پرقدرت در پارالمپیک 2020 برنامه ریزی می کنیم

مسعود لشگری، رئیس انجمن پاراتکواندو، در خصوص شرایط این رشته در فدراسیون و اقدامات پیش رو برای آمادگی حضور در بازی های پارالمپیک 2020، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی پیرامون سابقه ی این رشته در ایران گفت: تیم پاراتکواندو از سال 2009 در مسابقات برون مرزی حضور یافته و تا کنون موفق به کسب چندین مقام قهرمانی شده که آخرین آن به سال 2016 و مسابقات آسیایی فیلیپین باز می گردد.

 لشگری افزود: طی جلسات مشترکی که بین فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و فدراسیون تکواندو برگزار شد، زمینه های همکاری میان این دو فدراسیون برای توسعه و رشد رشته ی پاراتکواندو فراهم آمد و منجر به تاسیس انجمنی مستقل برای رشته ی پاراتکواندو در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین شد.

رئیس انجمن پاراتکواندو خاطر نشان کرد: در حال حاضر 9 نفر عضو تیم ملی پاراتکواندو هستند که از این تعداد، 4 نفر در کلاس پزشکی خود در زمره ی رنکینگ اول دنیا قرار دارند و در مجموع شرایط خوبی در دنیا داریم.

وی افزود: از کلاسهای پزشکی موجود در رشته پاراتکواندو فعلا در دو کلاس قطع عضو ورزشکار داریم و فعال هستیم. به صورت کلی ورزشکاران در گروههای معلولیتی  قطع عضو دست ( کلاس K41-K44)، فلج مغزی یا CP ( کلاس P31-P34)، کوتاه قامتان ( P70-P71) تقسیم بندی می شوند و امیدواریم بتوانیم با استعدادیابی در تمام کلاسهای پزشکی ورزشکارداشته باشیم.

لشگری گفت: از طرف هر دو فدراسیون تکواندو و جانبازان و معلولین، مکاتباتی با هیات های استانی انجام شده تا نفرات مستعد شناسایی و معرفی شوند. البته در تلاش هستیم تا بتوانیم به زودی مسابقات قهرمانی کشور را ولو با تعداد اندک برگزار کنیم تا از این طریق نسبت به جذب استعدادهای این رشته گام موثری برداشته شود.

رئیس انجمن پاراتکواندو تصریح کرد: اگرچه این رشته در فدراسیون تکواندو سالهای زیادی است که فعال شده اما با توجه به اینکه از دور آینده بازی های پارالمپیک، این رشته نیز در مجموع مسابقات نیز خواهد بود، ورود فدراسیون جانبازان و معلولین به این رشته می تواند کمک بزرگی به شناسایی نفرات جدید و توسعه این رشته و در نهایت حضوری پرقدرت در پارالمپیک توکیو داشته باشد و جامعه ی آماری بیشتری را در این رشته تحت پوشش قرار دهیم.

وی در ادامه افزود: اواخر آبان ماه مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در کانادا برگزار می شود و در حاشیه ی آن سیاست گذاری برای مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک 2020 انجام می شود. پس از این مسابقات رقابت هایی که برای کسب سهمیه پارالمپیک تعیین شده اند در تقویم اعلام خواهد شد و ایران نیز حتما برای حضور در مسابقات کسب سهمیه برنامه ریزی خواهد کرد.

دسته: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی