تلاش میزبان برای آموزش عمومی و تغییر نگرش جامعه به افراد دارای معلولیت

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
در فاصله ی 90 روز به بازی های پارالمپیک انجام می شود؛
تلاش میزبان برای آموزش عمومی و تغییر نگرش جامعه به افراد دارای معلولیت

کمیته برگزای رقابت های پارالمپیک ریو 2016 در مدت زمان باقی مانده به شروع این بازی ها در تلاش است تا فرهنگ عموم جامعه را نسبت به افراد دارای معلولیت تغییر دهد.

در فاصله ی 90 روز مانده به برگزاری این رویداد بزرگ، موج مثبتی در ریو، محل برگزاری مسابقات ایجاد شده و ده ها هزار داوطلب از میان عموم مردم در حال آموزش برای چگونگی پاسخگویی به نیازهای ورزشکاران دارای معلولیت هستند.

در ماه آگوست، آموزش بیش از 100 هزار نفر تکمیل خواهد شد و از این طریق آگاهی عمومی نسبت به نیازهای افراد دارای معلولیت افزایش می یابد.

افراد یاد شده بیشتر از کارکنان کادر اجرایی برگزار کننده بازی ها و نیروهای داوطلب هستند و محتوای آموزشی برای دوره ها بهترین روش برای پاسخگویی به نیازهای گروه های مختلف معلولیتی اعم از فلج مغزی، نابینایان و کم بینایان، ناشنوایان و سایر معلولیت های جسمی و حرکتی خواهد بود.

"بریلو"، مدیر آموزشی دوره های یاد شده در این خصوص می گوید: هدف از برگزاری این دوره ها تنها آموزش نیست؛ بلکه می خواهیم به نوعی تغییراتی در فرهنگ و نگرش عمومی جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت ایجاد کنیم.

در این دوره ها، شبیه سازی محیط برگزاری مسابقات انجام می شود تا افراد نحوه تعامل با ورزشکاران دارای معلولیت را در محل برگزاری مسابقات فراگیرند و به همین منظور تعدادی ویدیوی آموزشی نیز فراهم شده است.

کمیته برگزاری برای سهولت در تردد ورزشکاران دارای معلولیت در ایام برگزاری مسابقات سرویس های ایاب و ذهاب رایگان را پیش بینی کرده که بین سالن ها و نیز سایر نقاط شهر در تردد خواهند بود.

بازی های پارالمپیک 2016 از 7 تا 18 سپتامبر( 17 تا 28 شهریور ماه)  با حضور 4350 ورزشکار از 178 کشور جهان برگزار می شود. دراین مسابقات ورزشکاران در 23 رشته با هم رقابت می کنند و در مجموع 528 مدال توزیع خواهد شد که از این میان 226 مدال به زنان، 264 مدال به مردان و 38 مدال در رشته های میکس، توزیع می شود.

 از 23 رشته حاضر در این مسابقات، دو رشته پاراکانو و پاراترایتالون (مسابقات سه گانه) نیز اولین بار است که به مجموع رشته های پارالمپیک افزوده می شوند. اولین بار است که یک کشور از آمریکای جنوبی میزبان مهمترین رویداد ورزشی افراد دارای معلولیت در جهان است و برای این اتفاق مهم 20 ورزشگاه در 4 نقطه از شهر ریو در نظر گرفته شده است و پیش از آغاز رسمی مسابقات، 12 رقابت آزمایشی از آگوست 2015 تا می 2016 برگزار خواهد شد.

 برای برگزاری این مسابقات 25000 نیروی داوطلب، 45000 نیروی پیمانکار و 5000 نیروی ثابت پیش بینی شده که سازماندهی این رویداد بزرگ ورزشی را بر عهده دارند. برای تماشای این مسابقات یک میلیون و هشتصد قطعه بلیط در نظر گرفته شده است.

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی