تمرکزم در رقابت های آلمان بر تپانچه خفیف بود/ تجربیات جدیدی از مسابقات بین المللی بدست آوردیم

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
قهرمان طلایی مسابقات بین المللی معلولین– آلمان:
تمرکزم در رقابت های آلمان بر تپانچه خفیف بود/ تجربیات جدیدی از مسابقات بین المللی بدست آوردیم

ساره جوانمردی، از رقابت های بین المللی تیراندازی معلولین که به میزبانی آلمان برگزار شد، سه نشان طلا بدست آورد.

وی موفق به کسب 2 نشان طلا از فینال رقابت های تپانچه خفیف و تپانچه بادی 10 متر شد و در رقابت های تیمی تپانچه خفیف نیز موفق به کسب یک نشان طلای دیگر شد.

جوانمردی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون حضورش در این رقابت ها گفت: در مسابقات بین المللی آلمان شاهد حضور نفرات جدیدی بودیم و تجربیات جدیدی هم بدست آمد، توانستیم در خط ها و سالن های جدید مسابقه بدهیم و در مجموع  فرصت خوبی بود.

وی افزود: باتوجه به آخرین اعزام برون مرزی که سال گذشته انجام شد، لازم بود تا پیش از حضور در بازی های پارالمپیک ریو از شرایط و جایگاهمان ارزیابی داشته باشیم و نقاط ضعف و قوتمان بیشتر مشخص شود.

دارنده نشان طلای مسابقات بین المللی آلمان خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری اصلی من در این مسابقات بر تپانچه خفیف 50 متر متمرکز بود و برایم اهمیت داشت از جایگاه واقعی خودم در این ماده مطلع شوم. از عملکرد خودم در این ماده رضایت دارم و امیدوارم در بازی های پارالمپیک ریو بتوانیم همزمان در دو ماده خفیف و 10 متر بدرخشیم. تاکنون سه نشان دربخش انفرادی این ماده بدست آورده ام که شامل 2 طلا و یک نقره است.

جوانمردی با اشاره به حضور سه نماینده ایران در رقابت های تپانچه خفیف گفت: تاکنون به صورت رسمی 4 بار در مسابقات تپانچه خفیف شرکت کردیم که در بخش تیمی 3 بار به نشان نقره دست یافتیم و مسابقات آلمان اولین تجربه ی کسب نشان طلا در بخش تیمی بود. همچینین برای اولین بار هر سه نماینده ما موفق به راه یابی به فینال شدند و این دستاورد بسیار مهم و ارزشمندی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: همزمانی برگزاری مسابقات افراد غیر معلول در کنار مسابقات افراد دارای معلولیت اتفاق بسیار خوبی بود که در رقابت های بین الملی آلمان به وقوع پیوست. این مساله باعث می شود جایگاه تیراندازان دارای معلولیت نیز در میان افراد غیر معلول تثبیت و توانمندی های آنها بیشتر نمایان شود.

بانوی طلایی تیم ملی افزود: در مسابقات  تپانچه بادی 10 متر رقیبم در بازی های پارالمپیک لندن از کشور مقدونیه نیز حضور داشت. وی در لندن موفق به کسب نشان طلا شد و در این مسابقات در جایگاه دوم ایستاد و اگرچه در زمره هشت نفر برتر دنیا قرار دارد اما نتوانست جایگاهش در بازی های لندن را تکرار کند.

وی در پایان از حمایت های کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون، انجمن تیراندازی و کادر فنی قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد با تجربیات بدست آمده از این مسابقات و کسب آمادگی های لازم در ماههای آینده، تیم تیراندازی حضوری شایسته در بازی های پارالمپیک ریو داشته باشد.

انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی