حفظ جایگاه لندن در ریو دستاورد خوبی است/ ایزدیار روزانه 8 کیلومتر شنا می کند

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
سرمربی تیم ملی شنا جانبازان و معلولین:
حفظ جایگاه لندن در ریو دستاورد خوبی است/ ایزدیار روزانه 8 کیلومتر شنا می کند

محمدحسین اقبالی، سرمربی تیم ملی شنا جانبازان و معلولین، پیرامون آخرین وضعیت تنها نماینده کشورمان در بازی های پارالمپیک ریو، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

اقبالی ضمن رضایت از روند آماده سازی ایزدیار گفت: شاهین ایزدیار سخت مشغول تمرین است و از هیچ تلاشی برای آمادگی فروگذار نمی کند. این ملی پوش پر تلاش پیش از اینکه حضورش در بازی های پارالمپیک مشخص شود مشغول تمرینات سخت و مداوم بود و پس از راه یابی به پارالمپیک نیز تلاش هایش مضاعف شده است.

سرمربی تیم ملی شنا افزود: ایزدیار در حال حاضر سه جلسه تمرین در روز دارد. دو جلسه تمرین در آب و یک جلسه بدن سازی. در تمرینات آبی نزدیک به 8 کیلومتر در روز شنا می کند و تمامی اوقاتش به آماده سازی صرف می شود.

وی خاطر نشان کرد: رکوردها به نسبت پارالمپیک گذشته بسیار تغییر کرده و نمایندگان کشورهای مختلف با آمادگی کامل به ریو می آیند. کشورهای اروپایی سرمایه گذاری هایی خوبی کرده اند و برزیل، میزبان مسابقات نیز شناگران آماده ای را راهی مسابقات کرده است و در این شرایط حفظ جایگاه لندن، راه یابی به فینال و قرار گرفتن در میان هشت نفر دستاورد خوبی است. البته امیدواریم شاهین ایزدیار بتواند جایگاهش را به نسبت لندن ارتقا دهد اما باید واقع بین بود و انتظارات بر اساس شرایط باشد.

اقبالی در ادامه گفت: ماده تخصصی شاهین در بازی های پارالمپیک 100 متر قورباغه است و البته قرار هست در 50 متر آزاد نیز شرکت کند.

سرمربی تیم ملی در پایان اضافه کرد: برنامه های تمرینی ایزدیار از تهران تدوین شده و در مشهد با حضور مهدی ضیایی از مربیان خوب خراسان رضوی اجرا می شود.

شاهین ایزدیار تنها نماینده ایران در رشته شنا خواهد بود و پیش از این نیز یک بار تجربه ی حضور در بازی های پارالمپیک لندن 2012 را نیز در کارنامه اش به ثبت رسانده و در این رویداد مهم توانست در جمع فینالیست ها قرار گیرد.

دسته: 
انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی