درخشش ایران در فینال بازی های پارالمپیک ریو به عنوان یکی از رویدادهای مهم والیبال نشسته سال انتخاب شد

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
مرور IPC بر مهم ترین رویدادهای ورزشی سال 2016؛
درخشش ایران در فینال بازی های پارالمپیک ریو به عنوان یکی از رویدادهای مهم والیبال نشسته سال انتخاب شد

کمیته ی بین المللی پارالمپیک طبق سنت هر ساله به مرور مهم ترین و به یاد ماندنی ترین لحظات ورزشی سال می پردازد و در این میان درخشش تیم ملی والیبال نشسته ایران به عنوان یکی از رویدادهای منتخب امروز، 14 دسامبر، انتخاب شد.

در گزارشی که به همین مناسبت بر وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک قرار گرفته است، مروری بر عملکرد بهترین تیم های والیبال نشسته جهان در سال 2016 انجام شده و درخصوص حضور تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران در بازی های پارالمپیک ریو نیز مطالبی عنوان شد.

در این گزارش آمده است: تیم والیبال نشسته مردان ایران با ترکیبی جدید به بازی های پارالمپیک ریو آمد و مشتاقانه برای جبران ناکامی خود در فینال بازی های پارالمپیک لندن 2012 تلاش کرد. این تیم آسیایی بدون هیچ باخت مستقیم به فینال پارالمپیک ریو راه یافت و با قهرمان پارالمپیک لندن، بوسنی و هرزه گوین، مواجه شد و توانست با نتیجه سه بر یک این تیم را شکست دهد.

تیم ایران پیش از فینال و در مرحله ی مقدماتی نیز توانسته بود تیم بوسنی را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد و مقتدرانه به مرحله ی بعد صعود کند.

در این گزارش به حضور بازیکن بلند قامت و استثنایی تیم ایران، مرتضی مهرزاد اشاره شده است: مهرزاد، بازیکن تیم ایران با قامت 2 متر و 46 سانتی متر به تنهایی توانست 28 امتیاز برای تیم خود کسب کند و در مورد حضورش در این بازی ها گفت خوشحال است که عضوی کوچک از بهترین تیم جهان است.

پیش از شروع بازی فینال والیبال نشسته در پارالمپیک ریو، تیم ایران که ملی پوش دوچرخه سواری خود، بهمن گلبارنژاد را بر اثر وقوع سانحه ای در هنگام مسابقات از دست داده بود، ضمن ادای احترام به این ورزشکار فقید، قاب عکس وی را به زمین آورد و اینگونه یاد این ملی پوش را گرامی داشت.

مرور بهترین لحظات ورزشی سال 2016 توسط وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک از 12 نوامبر آغاز شده و 50 رویداد برتر به صورت روزانه و از شماره 50 آغاز شده است.

این روزشماری تا 31 دسامبر ادامه دارد و مروری بر بهترین لحظات رشته ی والیبال نشسته امروز، 14 دسامبر و به عنوان رویداد نوزدهم مورد بررسی قرار گرفت.

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی