رئیس انجمن شنای معلولان: تأسیس مدرسه شنای معلولان یکی از اهداف من است

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
رئیس انجمن شنای معلولان: تأسیس مدرسه شنای معلولان یکی از اهداف من است

محمدحسین اقبالی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان تصریح کرد: رشته ورزشی شنا ضمن مدال آوری، تأثیر مستقیم بر سلامتی ورزشکاران دارد اما کمبود استخرهای مناسب سازی شده ویژه معلولان یکی از مشکلاتی است که بر سر راه علاقمندان به این رشته قرار دارد . ما برای توسعه این رشته نیاز به تأسیس یک مدرسه شنای اختصاصی معلولان داریم.

رئیس انجمن شنای جانبازان و معلولان افزود: در بین افراد دارای معلولیت استعدادها و توانمندی های درخشانی وجود دارد که با پرورش آنها می توان علاوه بر کمک به این افراد و خانواده های آنها به کسب موفقیت های آتی ملی و فراملی نیز پرداخت.

 اقبالی در خصوص برگزاری رقابتهای قهرمانی کشور شنای امسال اظهار داشت: کلیه تمهیدات لازم جهت برگزاری این مسابقات در نظر گرفته شده و برای همه استانهای فعال دعوتنامه ارسال گردیده و به هر استان نیز متناسب با عملکرد آن، سهمیه شرکت در این رقابتها داده شده است.

وی ادامه داد: در این رقابتها که از 23 تا 25 دیماه برگزار می گردد و 22 تیم حضور دارند که مجموعاً بیست و پنج داور نیز مسابقات را قضاوت خوهند کرد.

رئیس انجمن شنای معلولان گفت: یکی از ویژگی های این دوره رقابتهای قهرمانی کشور شرکت شناگران کم توان ذهنی در دو ماده ورزشی است. تعداد محدودی از این ورزشکاران، سال قبل نیز در رقابتهای کشوری شرکت کردند که این امر بیشتر جنبه آزمایشی و نمادین داشت ولی این ورزشکاران امسال به طور جدی به رقابت خواهند پرداخت.

وی در ادامه تأکید کرد: ورزشکاران کم توان ذهنی می توانند همانند دیگر ورزشکاران در رقابتهای جهانی و پارالمپیک شرکت کنند و مدال آور نیز باشند و البته فدراسیون هم در این رابطه نظر مثبتی دارد و علاقمند به سرمایه گذاری در این بخش است.

اقبالی در پایان با اشاره به رقابتهای سال آینده شنای جوانان جهان گفت: این رقابتها تیر ماه 89 در آلمان برگزار خواهد شد و برگزیدگان نوزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی کشور به اردوهای آماده سازی این مسابقات دعوت می شود. بنابراین مسابقات قهرمانی کشور فرصتی برای استعدادیابی خواهد بود.

دسته: