سطح رقابت های قهرمانی کشور هر سال بالاتر می رود/ با تمرینات مستمر به موفقیت دست یافتیم

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
مربی تیم بسکتبال با ویلچر بانوان زنجان:
سطح رقابت های قهرمانی کشور هر سال بالاتر می رود/ با تمرینات مستمر به موفقیت دست یافتیم

تیم زنجان توانست عنوان قهرمانی چهارمین دوره رقابت های قهرمانی کشور بسکتبال با ویلچر بانوان را بدست آورد.

آذر همایون پور، مربی تیم زنجان در خصوص عملکرد شاگردانش در این مسابقات گفت: تیم زنجان با حدود 16 ورزشکار در طول سال مرتب فعالیت دارد و به صورت متوسط هفته ای سه جلسه تمرین داریم. البته اگر برنامه ی انتخابی یا رقابت های لیگ و قهرمانی کشور در پیش باشد، این تمرینات افزایش می یابد.

وی افزود: تیم بانوان زنجان از سال 82 تشکیل شد و اگرچه تا سال 88 هیچ رویداد داخلی و خارجی برای بسکتبال با ویلچر بانوان در نظر گرفته نشده بود، اما تیم فعال ماند و تمرینات به قوت خود باقی بود. این مساله شاید بیشتر از همه به خاطر انگیزه های ورزشکاران و انرژی خوبی که از این رشته می گرفتند برمی گشت و بیشتر از هرچیز نشاط ، سلامتی و شادابی حاصله از فعالیت ورزشی در بسکتبال با ویلچر، آنها را مصمم به ادامه ی مسیر می کرد.

همایون پور خاطر نشان کرد: از سال 88 تا کنون در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ های باشگاهی همیشه یا قهرمان بوده ایم و یا نایب قهرمان و باعث افتخار است که در اولین تیم ملی بانوان که به بازی های پاراآسیایی اینچئون اعزام شد نیز 5 ملی پوش زنجانی حضور داشتند.

مربی تیم بانوان زنجان گفت: جوان ترین بازیکن تیم زنجان در مسابقات قهرمانی کشور 15 سال و مسن ترین 42 سال سن داشت. خوشبختانه بازیکنان با تعامل در کنار هم حضور دارند و این مساله باعث شده تا علیرغم تفاوت سنی زیاد همه در کنار هم برای موفقیت تیم تلاش کنند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که رشته ی بسکتبال، رشته ی خاصی است و تا یک بازیکن به تمامی اصول و قواعد تسلط پیدا کند، مدت زمان زیادی صرف می شود به خاطر همین افرادی که سابقه ی بیشتری دارند از تجارب بهتری نیز بهره مند هستند و در کنار آن از وجود جوانان نیز استفاده می کنیم تا در کنار پیش کسوتان کسب تجربه کنند.

وی با اشاره به برگزاری این دوره از مسابقات افزود: خوشبختانه هر سال شاهد رشد تیم ها و افزوده شدن بازیکنان جدید هستیم. به علت الزام انجمن بر حضور 3 بازیکن زیر20 سال در ترکیب تیم ها، حدود 21 بازیکن جدید در مساباقت شرکت کردند و این آمار بسیار خوبی است و به آینده ی این رشته کمک شایانی می کند. ضمن اینکه از نظر فنی نیز تیم ها هر سال بهتر می شوند و حتی تیم هایی که قبلا فعال نبودند در مسابقات حضور قابل قبولی داشتند.

همایون پور در پایان گفت: تیم بانوان زنجان پس از یک هفته استراحت مجدد برنامه ی تمرینات خود را از سر می گیرد و با همین تمرینات مستمر است که بازیکنان همیشه آماده هستند و در مسابقات نیز عملکرد خوبی دارند.

چهارمین دوره رقابت های قهرمانی کشور بسکتبال با ویلچر بانوان از 8 تا 10 دی ماه در تهران برگزار شد.

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی