سطح فنی تیم ها در رقابت های قهرمانی کشور افزایش یافته بود/ به دنبال تشکیل تیم ملی جوانان هستیم

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر:
سطح فنی تیم ها در رقابت های قهرمانی کشور افزایش یافته بود/ به دنبال تشکیل تیم ملی جوانان هستیم

مریم دهستانی، نایب رئیس بانوان انجمن بسکتبال با ویلچر، در پایان چهارمین دوره رقابت های قهرمانی کشور گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی ضمن ابراز رضایت از روند برگزاری این مسابقات گفت: مسابقات با حضور 7 تیم از 8 دی ماه در مجموعه ورزشی 22 بهمن تهران آغاز شد و پس از قرعه کشی، تیم ها در دو گروه تقسیم شدند و رقابت های آنها آغاز شد.

دهستانی افزود: در مجموع 15 بازی طی این سه روز انجام شد و باید اعلام کنم که خوشبختانه سطح فنی تیم ها به نسبت دوره های قبل بسیار تغییر کرده و افزایش یافته بود. البته این روندی است که در هر دوره وجود دارد و هرسال شاهد این پیشرفت هستیم.

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر خاطر نشان کرد: خوشحالیم تیم تهران که در دوره پیش حضور نداشت، امسال توانست در مسابقات شرکت کند و تیم هایی مثل یزد و بم نیز تغییرات زیادی داشتند و بهتر شده بودند، همچنین زنجان نیز توانست جایگاه قهرمانی را بدست آورد و در مجموع تمام تیم ها تلاش کردند تا بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذراند.

وی گفت: اتفاق خوبی که در این مسابقات افتاد، انجام یک بازی دوستانه در حاشیه رقابت های قهرمانی کشور بود که با حضور 18 بازیکن زیر 25 سال برگزار شد. این جوانان در دو گروه با مربی گری خانم ها همایون پور و یوسف زاده با هم رقابت کردند.

دهستانی افزود: از آنجا که به دنبال تشکیل تیم ملی جوانان در کنار بزرگسالان هستیم، این مسابقات فرصت خوبی بود تا عملکرد جوانان را محک بزنیم و با وجود جوانان زیر 25 سال در هر تیم، شرایط برای انتخاب بهترین ها فراهم بود و امیدوارم به زودی مقدمات تشکیل تیم جوانان به منظور پشتوانه سازی برای بسکتبال با ویلچر بانوان، فراهم آید.

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر در همین زمینه گفت: این اقدام در درجه ی اول برای آینده ی بسکتبال با ویلچر بانوان است و در گام دوم باید آماده باشیم که در صورت فراهم شدن شرایط برای حضور در مسابقات برون مرزی، تیم آماده ای از جوانان در کنار بزرگسالان داشته باشیم و به لطف خدا در تلاشیم تا اردوی تیم ملی جوانان را نیز برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: طی هشت سالی که از آغاز به فعالیت این رشته در بخش بانوان می گذرد، شاهد رشد آن و تشکیل شدن تیم های جدیدی هستیم اما باید توجه داشت که با وجود شرایط سخت این رشته چه از نظر تجهیزات و چه از نظر تمرینی و شرایط جسمی، این تعداد استان فعال نیز در سطح کشور قابل قبول است و امیدواریم روز به روز شاهد تشکیل تیم های بیشتری باشیم.

دهستانی در پایان گفت: از حمایت های فدراسیون، امور بانوان، انجمن بسکتبال با ویلچر و کلیه ی واحدها و افرادی که در برگزاری رقابت های قهرمانی کشور بانوان ما را حمایت کردند تشکر می کنم.

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی