هر روز قوی تر شدن را با خود تکرار می کنم/ اولین تجربه ی حضور در پارالمپیک شیرین است

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
بانوی ملی پوش تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین:
هر روز قوی تر شدن را با خود تکرار می کنم/ اولین تجربه ی حضور در پارالمپیک شیرین است

هاشمیه متقیان، در حال حاضر تنها بانوی ملی پوش تیم دوومیدانی است که برای حضور در بازی های پارالمپیک ریو آماده می شود.

وی در جریان رقابت های اخیر رکوردگیری تیم ملی موفق شد با کسب حد نصاب های مورد نظر انجمن به تیم ملی راه یابد.

متقیان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون تمرینات این روزهایش گفت: پس از مسابقات جهانی قطر که آبان ماه سال گذشته برگزار شد، تمریناتم را به صورت مستقیم زیر نظر آقای مصطفی بهرامی، از مربیان خوب تیم ملی انجام می دهم و پس از مسابقات قطر، در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه شرکت کردم و موفق به کسب دو نشان طلا و رکوردشکنی نیز شدم. در رقابت های اخیر رکوردگیری تیم ملی نیز توانستم با بدست آوردن حد نصاب های مورد نظر به ترکیب اصلی تیم راه پیدا کنم.

بانوی ملی پوش تیم دوومیدانی افزود: در حال حاضر فقط بر ماده پرتاب نیزه متمرکز هستم و در پارالمپیک ریو در رقابت های کلاس F56 حضور می یابم. برای تمرکز بر تمرینات به خرم آباد آمده ام و به صورت مستمر تمریناتم را پیگیری می کنم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی ماههای اخیر و پس از حضور در مسابقات برون مرزی سال گذشته توانسته ام رکوردم را بهبود ببخشم و  امیدوارم تا فاصله ی باقی مانده به بازی های پارالمپیک نیز بتوانم مجدد افزایش رکورد داشته باشم.

متقیان خاطر نشان کرد: روز گذشته اردوی ده روزه ی تیم ملی در رشت پایان یافت و خوشبختانه بسیار خوب برگزار شد و علاوه بر عوض شدن حال و هوای ملی پوشان و تنوعی که در برگزاری اردو بود، توانستیم رکوردهای خوبی نیز به ثبت برسانیم. از ششم تیر ماه نیز به صورت متمرکز اردوهایم برای پارالمپیک ریودر خرم آباد آغاز می شود و تا شهریور ماه ساکن این شهر خواهم بود.

دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه افزود: پیش از این در پرتاب دیسک هم کار می کردم و از شش ماه گذشته تنها بر پرتاب نیزه متمرکزم و در این ماده نیز دو رقیب اصلی از آلمان و الجزایر دارم. با این حال تمام تلاشم را به کار می گیرم تا در اولین تجربه ی حضورم در پارالمپیک عملکرد قابل قبولی داشته باشم.

بانوی ملی پوش تیم دوومیدانی گفت: در حال حاضر تنها بانوی تیم ملی هستم و البته هنوز فرصت دیگری برای افزوده شدن نفرات جدید به تیم ملی هست و ممکن است بانوان دیگری نیز راه پیدا کنند. اینکه فعلا تنها ورزشکار زن تیم ملی هستم این فکر را در من تقویت می کند که باید هر روز قوی تر از روز پیش باشم و برای بهترین بودن تلاش کنم.

متقیان ادامه داد: همیشه در ذهنم رویای حضور در پارالمپیک را داشتم و حالا که به لطف خدا این رویا محقق شد تلاش می کنم اولین حضورم در این مسابقات تجربه ای شیرین باشد و بتوانم زحمات مربی ام، آقای هادی زاده، رئیس انجمن دوومیدانی، خانواده ام و همه افرادی که برای ورزش جانبازان و معلولین زحمت می کشند را جبران کنم.

انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی