وزیر ورزش و جوانان:

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
وزیر ورزش و جوانان:

 

 

 

 

 

 

 

 

خیالمان از پارالمپیکی ها راحت است/ تفاوتی بین ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی نیست

عصر  روز سه شنبه هفتم اردیبهشت، دکتر محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان با حضور در کمپ تیم های ملی از تمرینات تیم های ملی والیبال نشسته و تیراندازی جانبازان و معلولین بازدید کرد.

دکتر گودرزی در ابتدای ورود با حضور بر مزار شهید گمنام، در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، به مقام این شهید گرانقدر ادای احترام کرد. در ادامه وزیر ورزش و جوانان با حضور در سالن تیراندازی کمپ تیم های ملی از نزدیک در جریان روند تمرینات قرار گرفت و با کادر فنی و ورزشکاران گفتگو کرد.

بازی دوستانه تیم ملی والیبال نشسته نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و دکتر گودرزی بین والیبالیست های تیم ملی اظهار داشت: به همه کسانی که کمک می‌کنند تا شما به موفقیت برسید، خسته نباشید می‌گویم. ورزش معلولین جایگاه ویژه‌ای دارد. اگر خدایی ناکرده کاروان ایران در المپیک با ناکامی مواجه شود، پارالمپیکی‌ها جبران کرده و مردم را شاد می‌کنند.

وی در پایان بازدید در خصوص تمرینات ملی پوشان اظهار داشت: شرایط ورزشکاران پارالمپیکی مطلوب است و زیر نظر کادر فنی تمرینات فشرده و خوبی را انجام می دهند. این ملی پوشان تجربه حضور در میادین مختلفی را دارند و با این تجارب ان شاالله توفیقات بیشتری به نسبت دوره های قبل بدست خواهند آورد.

دکتر گودرزی خاطر نشان کرد: در دوره گذشته پارالمپیک در 12 رشته حضور داشتیم و این دوره در 13 رشته نماینده خواهیم داشت و  اگر شرایط مطلوب باقی بماند و اتفاق خاصی نیافتد، نتایج خوبی هم خواهیم گرفت. در مجموع پارالمپیک شرایط مطلوبی دارد و خیالمان از بابت آن راحت است و روز به روز نیز بهتر خواهد شد.

وزیر ورزش درباره جوایز مدال‌آوران در پارالمپیک ریو عنوان کرد: اهدای جوایز به مدال آوران بر اساس چارچوب و آیین نامه ها صورت می گیرد. در این دوره هم طبق همین چارچوب توزیع جوایز صورت خواهد گرفت.

وی پیرامون رکورد شکنی بانوان در کسب سهمیه المپیک گفت: ورزش بانوان از ظرفیت خوبی برخوردار است که متاسفانه در سالهای گذشته مغفول مانده بود. حالا فضا بازتر شده و انگیزه بانوان نیز بیشتر. رابطه ی مستقیمی بین کسب سهمیه و تعداد مدال وجود دارد و هرچه سهمیه بیشتر باشد شانس کسب مدال نیز بیشتراست. رکورد حضور بانوان در کسب سهمیه المپیک در این دوره شکسته شده و امیدوارم در میادین اصلی هم در کسب نتایج رکورد شکنی کنند.

دکتر گودرزی در خصوص تامین فشنگ برای رشته تیراندازی افزود: مذاکراتی با وزیر محترم دفاع پیرامون تامین فشنگ انجام شده و البته باید بررسی شود که شرایط فشنگ های داخلی از نظر کالیبره بودن تاثیری در رکوردهای ملی پوشان ایجاد نکند. بررسی این امر به آقای خسروی وفا واگذار شده و چنانچه فشنگ های داخلی تایید نشوند، از سایر کشورها خریداری خواهد شد.

وزیر ورزش در مورد تبعیض‌هایی که بین ورزشکاران پارالمپیک و المپیک وجوددارد، خاطرنشان کرد: مهم ترین مساله تامین منابع مالی است و چنانچه این منابع تامین شود، برای ما ورزشکاران المپیک و پارالمپیک فرقی ندارند. ما در صدد هر چه کمتر کردن این فاصله ها هستیم و می خواهیم این تبعیض ها از بین برود.

 

دسته: